Prodloužený víkend v Piemontu

Termín: 10.- 13. listopadu 2021

(Pro skupinu 8-13 osob zorganizujeme zájezd v libovolném termínu, kontaktujte nás na duda@vinodoc.cz)

Shrnutí: Letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého budete bydlet v malebném hotelu přímo ve vesničce Barolo. Během tří dní s námi navštívíte pět vinařství, ochutnáte spoustu vín a s místním hledačem lanýžů se vydáme hledat poklady ukryté pod zemí. Poznáte lokální gastronomické speciality, mimo jiné v restauraci oceněné michelinskou hvězdou – La Ciau del Tornavento Restaurant. To vše v malebném údolí Langhe, zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO, kde v každé zatáčce čekají neuvěřitelná panoramata a kam se v každém případě budete chtít velmi brzy vrátit.

Program:

Den 1 Středa 10. listopadu: Přílet do Milána a transfer do vesničky Barolo. Ubytování v hotelu Brezza Barolo, v klasických dvoulůžkových pokojích. Ochutnávka vín z vinařství a večeře v kombinaci s víny Chardonnay a Langhe Nebbiolo.

Den 2 Čtvrtek 11. listopadu: Po snídani se přesuneme do městečka Barbaresco, kde vystoupáme na místní historickou vyhlídkovou věž. Následně přejedeme do rodinného vinařství Cà del Baio na prohlídku zdejšího sklepa a ochutnávku vín. Porovnat si budete moci Barbaresca z několika prestižních vinic. Opravdu lahodný oběd si dopřejeme v michelinské restauraci La Ciau del Tornavento. Odpoledne se vydáme do městečka Grinzane Cavour a navštívíme zdejší hrad zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO a prohlédneme si rovněž jeho historický sklep. Autokarem pak přejedeme do oblasti Diano d’Alba a zastavíme se v malém rodinném vinařství Claudio Alario.

Večeři si dopřejeme v Castiglione Falletto, v restauraci Cantina Comunale.

Den 3Pátek 12. listopadu: Po snídani přejedeme k městečku Monforte d‘Alba, kde se s místním hledačem lanýžů a jeho psem vydáme pátrat po těchto vzácných houbách typických pro Piemont. Poté zavítáme do vinařství Serralunga Casa Mia na degustaci vín a lehký oběd v podobě místních uzenin a sýrů. Následně navštívíme městečko La Morra a vydáme se na prohlídku jednoho z tradičních vinařství Marcarini. To disponuje jedním z nejstarších sklepů v historickém centru, ochutnáme tu krásná a elegantní vína, včetně Barola z vinic Brunate a La Serra. Městečko La Morra také nabízí úchvatný výhled na celý vinařský region, kde se vyrábí vína Barolo.

Po návratu do hotelu nás čeká večeře v místní restauraci La Cantinetta.

Den 4 Sobota 13. listopadu: Po snídani se vydáme na prohlídku vesničky Costigliole d’Asti. Jejími strmými uličkami dojdeme až k místnímu zámku, u kterého se pokocháme nádherným výhledem do okolí.

Poté se již rozloučíme s Piemontem a soukromým transferem odjedeme na letiště v Miláně, odkud odletíme zpět do Prahy.

Cena zájezdu: 31 400 Kč/os

Cena zahrnuje:
 • letenky včetně palivových poplatků
 • 3x ubytování v hotelu Brezza přímo v Barolu
 • 3x snídaně
 • 3x oběd (včetně oběda v Michelinské restauraci La Ciau del Tornavento)
 • 3x večeře
 • transfery po celou dobu zájezdu
 • vstupné do památek
 • degustace vín
 • služby průvodce a řidiče
 • zavazadlo příruční do 10 kg
 • 100% pojištění proti úpadku CK

Pro více informací kontaktujte: Mikuláš Duda, duda@vinodoc.cz, 734 525 053

Své místo na zájezdu si můžete rezervovat zde.