Vánoční dárky pro milovníka vín

A je to tady, po roce opět Vánoce. Přesně řečeno ještě nám zbývají do začátku svátků něco málo přes dva týdny, je tedy nejvyšší čas začít přemýšlet, čím potěšíte své blízké. Kvalitní víno je dárek, kterým uděláte radost skoro každému, ale na eshopu Vinodoc.cz toho najdete mnohem více. Inspirujte se našimi vánočními tipy, kterými potěšíte i náročnějšího milovníka vín!

Víno

Při výběru vína je samozřejmě ideální vědět, zda obdarovaný preferuje plné červené víno, šťavnaté bílé víno nebo elegantní bublinky? V případě italských vín samozřejmě také to, kam rád jezdí do Itálie na dovolenou:) Skutečnému fajnšmekrovi uděláte radost vínem z nějaké velmi málo rozšířené odrůdy nebo oblasti. Třeba jako je červená Monica ze Sardinie nebo vína z Friuli. Z naší nabídky jsme pro vás jako zajímavé tipy vybrali:

Cena do 250 Kč

ŠUMIVÉ: Prosecco Treviso DOC Spumante Extra Dry

BÍLÉ: Vernaccia di San Gimignano „Le Grillaie“ DOCG 2019

BÍLÉ: Soave „Il Selese“ DOC 2019

ČERVENÉ: Chianti Colli Senesi DOCG 2018

ČERVENÉ: Salice Salentino „La Carta“ Riserva DOC 2016

Cena do 500 Kč

ŠUMIVÉ: Franciacorta DOCG Brut

BÍLÉ:  Soave Classico „Monte Carbonare“ DOC 2017

BÍLÉ: Riesling Alto Adige Val Venosta DOC 2018

ČERVENÉ: Vino Nobile di Montepulciano DOCG 2016

ČERVENÉ: Langhe Nebbiolo DOC 2018

Cena kolem 1000 Kč

ČERVENÉ: Brunello di Montalcino DOCG 2014

ČERVENÉ: Barolo „Riva Rocca“ DOCG 2015

ČERVENÉ: Vino Nobile di Montepulciano „Vallocaia“ Riserva DOCG 2013

ČERVENÉ: Amarone della Valpolicella Classico „Le Origini“ DOCG 2013

Pokud si nejste jisti tím, které víno by udělalo největší radost, můžete jako dárek vybrat dárkový poukaz v některé z hodnot a vložit na něj i své krátké věnování.

Mapy a encyklopedie

Milovníka vína rozhodně potěšíte i detailně zpracovanými mapami vyhlášených italských vinařských regionů, které svým zpracováním poslouží jako zajímavý studijní materiál nebo zasklené jako dekorace do bytu. Máme i lahůdku pro milovníka vín z Piemontu – encyklopedie vín a vinic Barola a Barbaresca.

Olivové oleje

Extra panenský olivový olej by neměl chybět v kuchyni žádného vášnivého kuchaře. U nás najdete oleje nejvyšší kvality, různých chutí a intenzity. Pokud hledáte olej jemnější, zkuste produkci z Benátska nebo Toskánska. Hodně výrazné jsou jihoitalské oleje z Apulie. Všechny oleje z naší nabídky jsou ze zelených oliv, za studena lisované. Díky tomu mají maximálně pozitivní vliv na lidské zdraví.

Zájezdy za vínem

Pokud to situace dovolí, chystáme pro příští rok opět oblíbené all-inclusive zajezdy za vínem do italského Piemontu, Benátska nebo Toskánska. Vždy se můžete těšit na prodloužený víkend plný skvělé gastronomie a vína, setkání s vinaři a něco málo památek. Všechny zájezdy jsou pohodlně letecky z Prahy, stačí si přibalit dobrou náladu a o vše ostatní se postaráme my ve spolupráci s CK Cestomilové. V případě zájmu mne prosím kontaktujte: duda@vinodoc.cz