TIPY na vánoční dárky

Do Vánoc zbývá necelý měsíc, je tedy nejvyšší čas začít přemýšlet, čím potěšíte své blízké. Kvalitní víno je dárek, kterým uděláte radost skoro každému, ale na eshopu Vinodoc.cz toho najdete mnohem více. Inspirujte se našimi vánočními tipy.

Víno

Při výběru vína je samozřejmě ideální vědět, zda obdarovaný preferuje plné červené víno, šťavnaté bílé víno nebo elegantní bublinky? V případě italských vín samozřejmě také to, kam rád jezdí do Itálie na dovolenou:) Skutečnému fajnšmekrovi uděláte radost vínem z nějaké velmi málo rozšířené odrůdy nebo oblasti. Třeba jako je Torbato ze Sardinie nebo vína z Basilicaty. Z naší nabídky jsme pro vás jako zajímavé tipy vybrali:

Cena do 250 Kč

ŠUMIVÉ: Prosecco Treviso DOC Spumante Extra Dry

BÍLÉ: Est! Est!! Est!!! di Montefiascone DOC 2017

BÍLÉ: Grechetto Umbria IGT 2018

ČERVENÉ: Salento Negroamaro „Maru“ IGT 2017

ČERVENÉ: Montepulciano d´Abruzzo „Montipagano“ DOC 2017

Cena do 500 Kč

ŠUMIVÉ: Franciacorta DOCG Brut

BÍLÉ: Vermentino di Gallura „Monteoro“ DOCG 2017

BÍLÉ: Riesling Alto Adige Val Venosta DOC 2016

ČERVENÉ: Morellino di Scansano DOCG 2017

ČERVENÉ: Barbera d’Asti „La Tota“ DOCG 2016

Cena kolem 1000 Kč

ČERVENÉ: Barbaresco „Asili“ DOCG 2015

ČERVENÉ: Vigneti delle Dolomiti Rosso „Cassiano“ IGT 2016

ČERVENÉ: Barolo „Sorano“ DOCG 2014

ČERVENÉ: Bolgheri Rosso Superiore „Millepassi“ DOC 2016

Pokud si nejste jisti tím, které víno by udělalo největší radost, můžete jako dárek vybrat dárkový poukaz v některé z hodnot a vložit na něj i své krátké věnování.

 

Mapy a encyklopedie

Milovníka vína rozhodně potěšíte i detailně zpracovanými mapami vyhlášených italských vinařských regionů, které svým zpracováním poslouží jako zajímavý studijní materiál nebo zasklené jako dekorace do bytu. Máme i lahůdku pro milovníka vín z Piemontu – encyklopedie vín a vinic Barola a Barbaresca.

 

Olivové oleje

Extra panenský olivový olej by neměl chybět v kuchyni žádného vášnivého kuchaře. U nás najdete oleje nejvyšší kvality, různých chutí a intenzity. Pokud hledáte olej jemnější, zkuste produkci z Benátska nebo Toskánska. Hodně výrazné jsou jihoitalské oleje z Apulie. Všechny oleje z naší nabídky jsou ze zelených oliv, za studena lisované. Díky tomu mají maximálně pozitivní vliv na lidské zdraví.

Zájezdy za vínem

I pro příští rok chystáme jedinečné all-inclusive zajezdy za vínem do italského Piemontu nebo Toskánska. Vždy se můžete těšit na čtyři dny plné skvělé gastronomie a vína, setkání s vinaři a něco málo památek. Všechny zájezdy jsou pohodlně letecky z Prahy, stačí si přibalit dobrou náladu a o vše ostatní se postaráme my ve spolupráci s CK Cestomilové. Termíny zájezdů najdete zde na našem blogu.