Corvinone jako budoucnost Amarone?

Sdružení výrobců vín Valpolicella se rozhodlo upravit pravidla pro výrobu tradičních místních červených vín. Reaguje tak na neustále se zvyšující poptávku po těchto vínech a některé změny v odrůdových preferencích ze strany vinařů. Cílem je garantovat vysokou kvalitu vín a zachovat jasně identifikovatelný styl vín z Valpolicelly.

Úprava pravidel pro výrobu vín “Valpolicella”, “Valpolicella Ripasso”, “Amarone” a “Recioto” byla oznámena před několika týdny. V revidovaných pravidlech jsou čtyři hlavní změny, z nichž nejdůležitější se týká regulace vín Valpolicella Ripasso. Zejména po těchto vínech je na mezinárodních trzích doslova žízeň a v posledních letech tvoří největší objem vín vyprodukovaných v této oblasti. Je potřeba zamezit různým manipulacím a zachovat kvalitu a cenovou hladinu těchto vín. Poměr lahvovaných vín Amarone a Ripasso tak zůstává maximálně 1:2, navíc bude přesně definován minimální podíl výlisků z Amarone používaných pro Ripasso a minimální kontakt vína s nimi stanoven na tři dny.

Relativně významnou změnou je pak posílení role odrůdy Corvinone ve finálním složení vín. Doposud ve finálním blendu tato odrůda nesměla tvořit více než odrůda Corvina. To se mění a Corvinone může ve víně Corvinu zcela nahradit. Připomínám, že podíl těchto odrůd může být ve finálním víně 45 až 95 %. Odrůda Rondinella může tvořit menší podíl blendu, konkrétně 5 až 30 %. Další odrůdy jako Molinara nebo Croatina budou i nadále ve vínech z Valpolicelly hrát pouze volitelně doplňkovou roli.

Viceprezident Consorzia Vini Valpolicella, Danielle Accordini změnu vysvětlil následovně: „Ve srovnání s Corvinou je Corvinone odolnější vůči změnám klimatu a některým onemocněním. Co se týká kvality finálních vín, odrůdy mají totožný potenciál. V rámci našich komparativních degustačních srovnání se ukázalo, že ve svých nejlepších letech mohou vína založená na odrůdě Corvninone dokonce předčít ta z odrůdy Corvina “.

Další změna se týká stáří vinic. Hrozny určené pro výrobu prestižních vín Amarone della Valpolicella a Recioto della Valpolicella nyní musí pocházet nejméně ze čtyrletých vinic (doposud to byly vinice tříleté). Co je důležité, Amarone by nadále mělo být vnímáno tradičně jako víno suché, hranice maximálního povoleného zbytkového cukru se tak posouvá z 12 gramů dolů na 9 gramů cukru na litr.  Čtvrtá ze změn reaguje na moderní trendy v oblasti balení vín. Vína Valpolicella Classico budou moci být nově uzavřena pod šroubovacím uzávěrem, tzv. screw cap a vinaři tak již nebudou vázáni používáním korkových uzávěrů.

Fotografie: Zdroj Wine Folly.com