Dvacítka italských vinařů rozdávala radost v Praze

Poslední říjnový den jsme na pražské Pankráci uspořádali druhý ročník Galadegustace italských vín. Dle ohlasů přímo na místě a počtu vypitých vín lze prohlásit, že se to i letos povedlo. Do Prahy tentokrát přijeli zástupci 20 vinařství z celé Itálie a ochutnat tedy možné prakticky vše, od Prosecca až po Primitivo.

Mezi velké osobnosti, které tentokrát na galadegustaci z Itálie dorazily, patřil Enzo Brezza z Barola, který se ujal i velmi zajímavé Masterclass na téma Nebbiolo a vína Barolo Sarmassa. Přijel i majitel vinařství Fattoria Selvapiana, pan Federico Giuntini. Fattoria Selvapiana je velice tradiční vinařství, které patří mezi nejuznávanější producenty Toskánska. Jejich kultovní Chianti Bucerchiale je prostě úžasné. Když už jsme v Toskánsku, nelze nezmínit ani Francesca Buffiho z vinařství Baricci, které jednoznačně patří k historii vín Brunello di Montalcino. Francesco se svým bratrem produkuje nádherně elegantní vína, tradičního stylu, co víc ve velmi omezeném množství. I na galadegustaci byl o jejich Brunello obrovský zájem. Významnou postavou italské vinařské scény je také majitelka vinařství Medici Ermete, paní Alessandra Medici. Rodinná firma, která se za desítky let propracovala až na úplný vrchol kvality vín Lambrusco. Vyzkoušejte jejich suché víno Concerto a dost pravděpodobně se zamilujete.

Ukázat širokou škálu stylů a odrůd italských vín, to je hlavním posláním naší galadegustace a paleta přítomných výrobců tak byla mnohem širší. Letos si akci nenechalo ujít více než 200 návštěvníků, všem, kteří dorazili, moc děkujeme. Věříme, že jste si odnesli jen ty nejlepší zážitky. Budeme se těšit, že se při stejné příležitosti setkáme opět za rok.