Jak to šumí v Piemontu

Piemont, to je zejména místo, kde vznikají úchvatná červená vína Barolo a Barbaresco.  Když ale v létě venkovní teploty vyšplhají na třicet stupňů, může se stát, že na výrazná a koplexní červená dojde chuť. V Piemontu jsou na takovou situaci samozřejmě připravení, proto se tu setkáte i s bílými víny jako je Gavi, Roero Arneis, Timorasso a někteří vinaři tu pěstují Chardonnay nebo Ryzlink rýnský. Piemont je ale také místem, kde se tradičně dělají zajímavá šumivá a perlivá vína. Pojďme si představit Moscato d’Asti, Brachetto, Asti a vína Alta Langa Metodo Classico.

Nejznámější italské šumivé víno je bezesporu Prosecco, které se produkuje zejména v severovýchodní části Itálie, v Benátsku. Piemont také patří mezi regiony, které najdete na italském průmyslovém severu, ale naopak na západě, má společné hranice s Francií i Švýcarskem. Piemont v překladu znamená „úpatí hory“ a podmínky tu významně ovlivňují Alpy a Apeniny. Vinaři si tu, podobně jako u nás, užívají čtvero ročních období. Léto bývá velmi horké, zima studená a na podzim se v některých částech Piemontu objevují typické mlhy.

Šumivá vína jsou s Piemontem historicky spjata, už v druhé polovině 19. století se těšila velké oblibě. Šumivé víno Asti pak v roce 1993 získalo prestižní označení DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita), tedy o dva roky dříve než Franciacorta z Lombaride a mnohem dříve než některá vína Prosecco. Dnes je Asti s desítkami milionů prodaných lahví nejrozšířenější piemontské víno mimo Itálii. Jeho popularita je paradoxně větší v zahraničí než doma. Oblast pro výrobu vín Asti byla vymezena již v roce 1932 a zahrnuje 52 municipalit v provinciích Alessandria, Asti a Cuneo. Celkem jde o 9 700 hektarů vinic Moscata, které jsou základem pro zdejší vína. Hned 85 % vín ze zhruba 100 milionů lahví roční produkce směřuje na export. Může za to ve velké míře nárůst poptávky ve Spojených státech amerických, kde se podařilo vína propojit se zdejší hip-hop scénou a rozšířit povědomí o nich mezi mladou generaci. Kdo by si to pomyslel, ale Moscato d’Asti, tedy nasládlé, jemně perlivé víno s alkoholem kolem 5 % se stalo velkým hitem. Z 2 milionů prodaných lahví v roce 2006 se postupně stalo 12 milionů. Několik rapperů dokonce zahrnulo Moscato d’Asti do textů svých písní, které není problém dohledat třeba na Youtube.

Škála piemontských vín je relativně pestrá, rozhodně nejde o nějaké „kopírování“ Prosecca. Místní vinaři jsou na unikátní charakter vín náležitě pyšní, chtějí jít svou cestou, která možná není tak intenzivní a dynamická. Výrobcům Prosecca tak dnes v množství nalahvovaných vín koukají na záda, ale kontinuálně pracují na vylepšování kvality svých vín a na jejich propagaci mimo tradiční trhy. Kromě zmíněného Asti a Moscato d’Asti, která jsou 100% tvořena odrůdou Moscato Bianco, pak mezi další typická vína patří červené Brachetto a tradiční šampaňskou metodou druhotného kvašení v láhvi stvořená Alta Langa.

Moscato d’Asti DOCG

Proč je Moscato d’Asti tak oblíbené? Neuvěřitelně dobře se pije. Víno pochází ze stejné odrůdy a oblasti jako víno Asti DOCG, charakterem je ale výrazně odlišné. Moscato d’Asti je jemně perlivé víno (frizzante), bublinky se Vám ve skleničce celkem rychle vytratí, nikoliv však svěžest tohoto vína. Víno připomíná hroznovou šťávu, najdete v něm tóny hroznů, pomerančových květů, hrušky nebo bílých květin. Víno má typicky pouze kolem 5 % alkoholu a je ideální dobře vychlazené jako letní aperitiv. K dezertu nebo zmrzlině. Moscato d’Asti má totiž typicky kolem 90 – 100 gramů zbytkového cukru. Ten je ovšem vyvážen kyselinou a typickou svěžestí. Příkladem velkého Moscato d’Asti může být například víno z rodinného vinařství Bera, kterému nedávno časopis Decanter udělil hodnocení 91 bodů ze 100 možných. Nejenom dámy toto víno milují, je skvělou volbou k dezertům, sorbetu, ale třeba také k vánočnímu cukroví.

Asti DOCG

Odrůda Moscato Bianco je dnes spolu s Nebbiolem považovaná za nejstarší piemontskou odrůdu. Historie výroby zdejších vín sahá do poloviny 19. století. Popularitě těchto vín napomohli později američtí vojáci, kteří si po konci 2. světové války vína vozili domů. Asti Spumante vzniká podobně jako Prosecco, sekundární fermentace tedy probíhá v uzavřeném tanku. Povolená je i tradiční metoda druhotného kvašení v láhvi. Pokud si otevřete Asti DOCG, čekejte v chuti tóny akácie, broskve, pomerančové květy a med, květy bergamotu. Asti bývá lehčí víno s alkoholem 7 – 12 %, doporučuje se vypít do dvou let od nalahvování.

Brachetto

Brachetto je modrá odrůda, ze které se dělají vína Brachetto d’Acqui DOCG nebo Piemonte Brachetto DOC. Spolu s Lambruscem jedna z mála italských červených vín s bublinkami. Brachetto je víno typicky se zbytkovým cukrem, jeho aroma připomíná jahodového pyré, třešně, mléčnou čokoládu nebo pomerančovou kůru. Na patře je většinou svěží a ovocné, s pěknou kyselinou a krémovým perlením. Jedná se o jedno z mála červených vín, která se dokonale hodí k čokoládě. Stylem je Brachetto d’Acqui DOCG jakousi červenou obdobou bílého Moscato d’Asti. Některá Brachetta se lahvují jako tichá vína.

Alta Langa DOCG

Alta Langa je nejslavnější šumivé víno Piemontu vyrobené tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi, tak jak se dělají slavná vína v Champagne. Kromě metody výroby má se slavnými francouzskými bublinami společné i odrůdové složení (Chardonnay, Pinot noir) a také požadavky na dlouhé minimální zrání vín. Alta Langa musí být v kontaktu s kvasinkami minimálně 30 měsíců, někteří výrobci ale vína nechávají vyzrávat mnohem déle. Vinařství Bera například aktuálně nabízí skvělé víno Alta Langa Brut Metodo Classico DOCG 2011. Fermentace u něj probíhá v nerezu a z 10 % v barikových sudech, víno následně zraje 48 měsíců v kontaktu s kvasinkami. Alta Langa DOCG je suché víno, v převážné míře se lahvuje jako bílé, ale setkat můžete i s růžovou variantou. Produkce těchto vín je realtivně malá, výrobci sdružení v konsorciu ročně uvedou na trh kolem 650 000 lahví. Ve skleničce má Alta Langa většinou slámově žlutou barvu se zelenými odlesky, perlení je velmi jemné a perzistentní. Vůně a chuť připomíná vanilku, med, sušené opečené ovoce, chlebovou kůrku. Alta Langa je skutečný klenot mezi italskými šumivými víny.