Máme za sebou první zájezd do Piemontu

Na základě dotazů a přání jsme se rozhodli pro letošní rok nabídnout zcela nový produkt, který v tuzemsku zpracováním a programem nemá konkurenci. All-inclusive zájezdy za vínem do italských vinařských regionů. Nedávno jsme se vrátili z první cesty do malebného Piemontu. Jaké to bylo a co vše jsme během čtyř dní zažili, se dozvíte na následujících řádcích.
 
Letecky do Milána a pak zhruba dvouhodinový přesun do vesničky Barolo, poklidného centra oblasti, kde vznikají stejnojmenná vína oplývající dlouhověkostí a elegancí. První den jsme po příjezdu stihli prohlídku vinařství Brezza, velmi tradičního výrobce sídlícího na dohled místního středověkého hradu. Enzo Brezza nám ukázal sklep a dal ochutnat současnou produkci. Důkazem toho, jak skvěle se jeho vína mohou vyvíjet, bylo božské Barolo Sarmassa 2004! Nádherně nazrálá parfémová záležitost, s uhlazenou strukturou a noblesní chutí. Večeře na terase hotelu Brezza, s úžasným výhledem na místní hrad a okolní vinice, byla jednoduše mňam.
 
V pátek jsme si po snídani drobně zahoubařili. Vyrazili jsme s místním hledačem a čtyřnohou Lunou hledat černé lanýže. My nenašli dle očekávání nic, Luna hned dva kousky. Žízniví jsme se poté přesunuli do odsvěceného kostela S. Agostino Oratory ve vesnici Monforte d‘ Alba. Tady na nás čekala ochutnávka vín šesti vinařství, mezi kterými nechyběla vína Paolo Scavino, Ferdinando Principiano, Luigi Pira nebo „brněnské“ Barolo Réva… Parádní tečkou druhého dne byla návštěva vinařství Claudio Alario, kde se nám průvodcem stal bodrý Matteo. Vinařství sídlí kousek od vesničky Diano d’Alba, tedy oblasti vyhlášené na vína odrůdy Dolcetto. Claudio Alario má ale také dvě polohy na Barolo a to z polohy Sorano je pecka. Na závěr degustace Matteo ze sklepa přinesl Barolo Sorano 2004, tedy vůbec první ročník tohoto vína. Víno bylo skvělé, ani se nechtělo věřit, že to byla „panenská sklizeň“ ze čtyřletých keřů. Večeře v restauraci La Cantinetta,  to byla intenzivní hostina o osmi chodech…
 
V sobotu jsme dopoledne vystoupali na třicet metrů vysokou věž a pěkně z vrchu si prohlédli Barbaresco a okolní vinice.  Následně skočili do našeho mikrobusu a přejeli do rodinného vinařství Cà del Baio. Nejenom skvělá vína, ale především milí a srdeční lidé. To je vizitka tohoto vinařství. Měli jsme tu i zajímavou „šardonku“ a ryzlink, ale především Barbaresca. Vrcholem bylo Asili Riserva 2012, které zraje dva roky v sudech a rok v keramických vajíčkách. Tzv. bejby Barbaresco, které toho má ještě hodně před sebou. Následný oběd v michelinské restauraci La Ciau del Tornavento, to byly hodně smysluplně strávené tři hodiny. Aperitiv na krásné zatravněné terase, perfektní servis, na první pohled jednoduché, ale skvělé jídlo a prohlídka úchvatného sklepa, který čítá jednu z největších sbírek italských vín, solidní výběr Francie, ale také třeba jednu láhev z Moravy. Asi padesát lahví Gajy na jednu láhev Galy… Stihli jsme se podívat i do nejstaršího vinného sklepa ve vesničce La Morra, kterým disponuje rodinné vinařství Marcarini. Zdejší zajímavostí je určitě Dolcetto z keřů, které nezasáhla phylloxera a dvě pecková Barola z vinic La Serra a Brunate. První jemnější, elegantnější, druhé tvrdší a svíravější.
 
Poslední den jsme si ještě stihli střihnout návštěvu vinařství Costa di Bussia kousek od Monforte d‘ Alba. Vinařství založil v roce 1874 Luigi Arnulfo, považovaný za průkopníka v produkci vín Barolo. Moc příjemné to bylo a vína velký dobrý. Pak už jen vesnička Castiglione Falletto a oběd v typické lokální restuaraci La Terrazza di Renza. Super jídlo, terasa a výhled na okolní zelené moře vinic.
 
Na podzim se jejich barvy změní do zcela jiných odstínů. Pokud to chcete vidět a zažít na vlastní kůži, přihlaste se na některý z našich dalších výletů. V září opět míříme do Piemontu a v říjnu do Toskánska.