Italské vínovinky – nárůst organických vinic, cena vinice v Montalcinu, olivový olej od vězňů

Italské vínovinky – nárůst organických vinic, cena vinice v Montalcinu, olivový olej od vězňů

Přečtěte si další várku zajímavostí o italských vínech. Víte, kolik je v Itálii organicky obhospodařovaných vinic? Kolik stojí hektar vinohradu v Montalcinu, a proč mají výrobci Prosecca obavy z vinařů z Nového Zélandu a Austrálie? Nejen to na vás čeká v dnešním příspěvku, tak s chutí do něj.

Zásadním trendem posledních deseti let je ve světě vína rozšiřování organicky obhospodařovaných vinic. Prim v této oblasti hraje Španělsko, Francie a také Itálie. Konkrétně Itálie jich má podle posledních údajů 72 300 hektarů, což je více než pětina organických vinic světa. Zatímco největší tradici má s ekologickým hospodařením sever Itálie, nejvíce organických vinic je dnes na jihu. S organickými hrozny aktuálně v Itálii pracuje více než 1300 vinařství a jejich počet bude bezesporu i nadále růst.

Letos Itálie slaví 30. výročí od neslavné metanolové kauzy, která propukla 17. března 1986 a následně poškodila celý italský vinný průmysl. Důsledkem nekalých praktik tehdy zemřelo 23 osob, další desítky lidí utrpěly vážné zdravotní následky. Pro vinaře byl tento skandál bodem, kdy se Itálie začala výrazně orientovat na kvalitu, nikoliv kvantitu. Za posledních 30 let objem produkce italských vín klesl o 40 %, export naopak narostl v hodnotovém vyjádření o 575 % na 5,4 miliard eur v roce 2015. Dvě třetiny vyvážených vín z Itálie tvoří vína DOC, DOCG nebo IGT.

Budeme si moci koupit Prosecco z Nového Zélandu? V Itálii se aktuálně řeší plány novozélandského vinaře Steva Voyseyho, který chce vysadit v regionu Gisborne 160 hektarů odrůdy Glera a do tří let uvést víno na trh. Ačkoliv je Prosecco podobně jako Champagne chráněno geografickým původem, tak WTO (World Trade Organization) v roce 2013 potvrdilo, že Austrálie a Nový Zéland mohou produkovat šumivá vína pod názvem Prosecco. Jak je to možné? Prosecco je totiž původní název odrůdy Glera, který se používá teprve od roku 2009 a v Austrálii bylo Prosecco vysazeno už před touto změnou. Konzorcium italských výrobců se hodlá proti tomuto rozhodnutí a potenciální konkurenci z Nového Zélandu bránit, tak uvidíme, jak to dopadne. Každopádně Prosecco nyní patří ve světě vína k velmi žádané položce a vinaři z Austrálie a Nového Zélandu budou chtít logicky z této situace vytěžit také něco pro sebe.

Brunello di Montalcino patří mezi nejprestižnejší vína Itálie. Není asi tak velkým překvapením, že ten, komu se poštěstí vlastnit nějaký hektar vinice pro výrobu tohoto tekutého pokladu, má tak říkajíc na růžích ustláno. Zajímavé ale je, jak se hodnota vinic za posledních 50 let navýšila. Cena hektaru totiž oproti roku 1966 vzrostla podle WineNews.it o závratných 2 474 %! To už je pěkné zhodnocení. Konkrétně zatímco před půl stoletím stál hektar vinohradu Brunella, respektive místního klonu Sangiovese, v průměru 15 500 euro (přepočteno z lir), dnes je to kolem 400 000 eur. To je svědčí o tom, jakou proměnou prošla tato oblast a její vína. Brunello di Montalcino dnes patří mezi nejvyhledávanjější vína světa. Hned 70 % produkce jde na export, nejvíce do USA, Velké Británie, Německa a Švýcarska.

Frescobaldi-oil.pngOlivový olej od kriminálníka? Italské vinařství Castello di Nipozzano vytvořilo speciální edici olivového oleje Olio degli Incontri, který vznikl lisováním oliv z olivovníků vysazeným přímo na pozemku věznice ve Florencii. Na produkci oleje se podílela skupina místních vězňů a celkem se podařilo nalahvovat 300 lahví o objemu 250ml. Cílem projektu je pomoci vězňům s jejich rekvalifikací a návratem do běžného života po výkonu trestu. Některé lahve oleje poputují například k papeži nebo itálskému premiérovi Matteo Renzimu. Již dříve vinařství spustilo podobný projekt, kdy se vězni podílí na výrobě vín. Prezident vinařství Lamberto Frescobaldi k tomu uvedl: „Naším cílem je dát těmto vězňům schopnosti nutné pro opětovné zapojení do pracovního režimu a společnosti.“