ETNA DOC – OSTROV NA OSTROVĚ

ETNA DOC – OSTROV NA OSTROVĚ

Ačkoliv je Sicílie oddělená od italské pevniny pouze úzkým Messinským průlivem, je zcela odlišná od ostatních regionů jižní Itálie. A stejně tak se liší i vinařská oblast Etny od ostatních vinařských podoblastí s označením DOC tohoto enigmatického ostrova – a že je jich tu požehnaně.

Etna je totiž skutečně „ostrov na ostrově“, jak mi potvrdil každý vinař, se kterým jsem se zde kdy setkala.  Jen samotná oblast Etna DOC má své specifické domorodé odrůdy, které se pěstují pouze zde, a její klimatické a půdní podmínky jsou markantně rozdílné od ostatní Sicílie. Podle profesora milánské univerzity, Attilia Scienzy, je „zbytek ostrova de facto území severoafrického Maghrebu, který se odtrhl od Afriky a putoval na sever směrem k Evropě.“  A tak ze dvou třetin tvoří tento trojúhelníkový ostrov africké podloží na západě, kde převládá extrémní africké podnebí, zatímco na východě ostrova, v oblasti Etny, je půdní podloží sopečného původu s chladnějším podnebím a vysokými srážkami. 

Vinice pod EtnouMariangela Cambria z rodinného vinařství Cottanera, které se rozkládá na úpatí sopky v 700 m nadmořské výšky, dodává, že pod Etnou zpravidla začínají s vinobraním až poté, kdy jinde na Sicílii již mají dávno sklizeno. Její slova „Etna je unikátním vinohradnickým ostrovem“, neznamenají pouze jedinečné vulkanické půdní podmínky, ale i vysoké polohy (vinice se na úpatí Etny nacházejí až do 1200 m n.m.), mírnější klimatické podmínky a roční srážkový úhrn, který je třikrát vyšší než v ostatních částech Sicílie. To je však kompenzováno svahy s dobře propustnou půdou a vynikající drenáží, což zabraňuje nežádoucí stojaté vodě ve vinohradu, neboť jak slavný římský básník Virgilius již před více než 2000 lety napsal ve své básni Georgica: „Bacchus amat colles – réva miluje kopce“ (a  nemá ráda mokrá chodidla). Kombinace mikroklimatických podmínek s nadmořskou výškou, polohami vinic a půdním složením v oblasti Etny mají vliv na vegetační cyklus a zrání hroznů. Rovněž obrovské rozdíly mezi denními a nočními teplotami dávají vínům osobité aroma s koncentrací kyselin a cukrů, což vede k produktům vysoké kvality.

Ačkoliv se réva vinná na Sicílii pěstuje od nepaměti, je moderní sicilské vinařství stejně mladé jako novodobé vinařství České republiky. Moderní sicilské vinařství má pouhých dvacet až třicet let trvání, tudíž se vinaři stále učí realizovat potenciál sicilských odrůd a teritorií. Diskuze týkající se autochtonních a mezinárodních kultivarů je stále otevřená. Domorodé odrůdy jsou stále ještě velkou neznámou i z vědeckého hlediska, zatímco mezinárodní odrůdy se velmi dobře adaptují. Vinice nyní dosahují dospělosti a z jejich hroznů je možné vyrobit vína autentického sicilského i středomořského charakteru.

Pěstované odrůdy v oblasti Etny jsou autochtonní Nerello Mascalese a Nerello Cappuccio, typické pro červená vína Etna DOC, která podle vinařského zákona musejí být vyrobená  scelením obou odrůd, z bílých pak Catarratto, Carricante, Minnella, Inzolia. Z mezinárodních odrůd se pěstují Chardonnay, Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah, Cabernet Franc, Petit Verdot, Tannat a překvapivě Mondeuse, starý savojský kultivar.

Etna DOCStále dýmající sopka Etna mi učarovala, stejně jako mnohé zemědělce a vinaře, kteří na jejím úpatí hospodaří.  Přesto, že některým z nich chrlení žhavé lávy takřka zničilo jejich příbytky i s celým jejich živobytím, začnou je budovat znovu od píky a pozoruhodně vždy na stejném místě. Černé vyvřeliny všech možných velikostí a prapodivných tvarů jsou všudypřítomné v této dramatické krajině pod Etnou, jež mnohým návštěvníkům vyrazí dech. Místní lidé mají s majestátnou horou, jež k nim v noci často promlouvá a kterou přirovnávají k „vzrušující ženě“, pevný až dojemný vztah a její vrtochy tolerují a plně respektují.  

Ještě před přistáním na letišti Fontanarossa v Catanii letoun Alitalie horu Etnu obletí a máte-li štěstí a sedíte na levoboku, uvidíte ji v celé své kráse, kterak se nad ostrovem tyčí jako osamělý jedinečný monument – ze země totiž vyhlíží z každého úhlu vždy úplně jinak. Zdánlivě spící sopka neustále dýmá a k azurově modré obloze vypouští obláček kouře, který se vzápětí smísí s plujícími mráčky dekorující středomořskou oblohu.