Bublinky po italsku

Bublinky po italsku

Mnohým z nás se při představě italského šumivého vína zajisté vybaví Lambrusco. Není divu, je to nejvyváženější a nejprodávanější italské víno na světě. Avšak není Lambrusco jako Lambrusco! V základním provedení a v různých barvách je tento lehce perlivý nápoj, který je opatřený šroubovacím uzávěrem jako limonáda, již svým nasládlým charakterem a nízkým obsahem alkoholu poněkud připomíná, se také dostal do našich obchodních řetězců. Zde však nedělá příliš dobrou reputaci kvalitním červeným vínům Lambrusco s tzv. přívlastkem, vyrobených ze stejnojmenné odrůdy, která se pěstuje na vysokém vedení ve vinicích Pádské nížiny. Tato špičková vína z oblasti Emilia-Romagna, jako jsou např. Lambrusco di Sorbara, Lambrusco Grasparossa di Castelvetro či Lambrusco Salamino di Santa Croce, jsou opatřena korkem a košíčkem (jako vína šampaňská), nesou označení DOC (Denominazione di Origine Controllata) podle zákona o italských vínech, jsou suchá a velmi dobře se snoubí s regionální kuchyní a specialitami místní gastronomie, jako jsou např. boloňské omáčky a uzeniny. Při naší návštěvě malého výrobce produttore artigianale v údolí Langhirana poblíž Parmy nám majitelka nabízela tenké plátky famózní parmské šunky za doprovodu tohoto osvěžujícího nápoje, jehož kyseliny jako zázrak proříznou tučnost typických produktů, jako je právě prosciutto di Parma, mortadella, pancetta, coppa, cotechino nebo zampone, kterými tento kraj přímo oplývá. A pokud jej budete snoubit s vynikajícími vepřovými líčky guanciale nebo s božským salámem z vepřové kýty zvaným culatello di Zibello, bude se jednat o zásnuby, které jsou požehnané přímo v nebi…

Dalším renomovaným šumivým vínem je Asti Spumante respektive Moscato d’Asti z oblasti Piemontu. Metoda Asti je často považována za variantu tankové metody Charmat, ovšem s tím rozdílem, že šumivé víno Asti vzniká již z prvního kvašení a ne z druhého, jak je tomu u běžných sektů. Asti metoda spočívá v tom, Asti Spumanteže se právě vylisovaný sladký mošt nechá kvasit v uzavřených nerezových nádobách než dosáhne určitého stupně alkoholu, kdy se fermentace zastaví snížením teploty, víno se přefiltruje a nalahvuje pod tlakem. To znamená, že odumřelé kvasinky a kaly odstraní filtrace a výsledné víno je šumivé, lehké (obsah alkoholu je 7 – 7,5 %), ale s vyšším obsahem zbytkového cukru. Šumivá vína Asti mají osobitý charakter, typické hroznové aroma a chuť po hrozech odrůdy Moscato. Konzumují se nejlépe co nejmladší a obvykle se proto nechávají kvasit podle potřeby (nevykvašený, čerstvě vylisovaný mošt se mezitím uschová pod mrazem). Je to vynikající aperitiv a skvělý doprovod k dezertům, který se, nejen v Itálii, ale v poslední době po celém světě, stává stále populárnějším, díky svému nízkému obsahu alkoholu. Asti Spumante a Moscato d’Asti nesou podle italského vinařského zákona označení DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita).

Prosecco je italské šumivé víno, které svým charakterem nejvíce připomína klasický sekt. Má svůj původ v oblasti Benátska (Veneto), jež je se svojí roční produkcí největším regionem Itálie, odkud také pochází celá čtvrtina všech jakostních vín nesoucích označení DOC v Itálii. V kopcovité krajině ležící na sever od řeky Piave, mezi městy Conegliano a Valdobbiadene, se nachází srdce produkce těchto populárních bublinek, které si oblíbili milovníci vín jak v Evropě a USA, tak na dálném východě. Víno je vyrobené z odrůdy Glera (dříve také zvané Prosecco) a může být tiché, frizzante, spumante, brut, extra dry nebo dokonce passito (tzn. jako slámové víno, které je vyrobené z polosuchých bobulí) a v poslední době se i na našem trhu s víny začalo objevovat tzv. kalné, čili nefiltrované, autentické Prosecco. Podle místa původu může nést na etiketě také specifičtější název, např. Prosecco di Conegliano nebo Prosecco di Valdobbiadene. Navíc přibližně 800 000 litrů činí také Cartizze nebo Superiore di Cartizze, z přísněji označené zóny poblíž Valdobbiadene, kde vína vynikají svojí finesou a komplexitou. Roční produkce vín Prosecco stoupá téměř geometrickou řadou a již v roce 2012 překonala celkovou roční produkci vín ze Champagne, která tehdy činila cca 320 milionů lahví.

Další renomovaná šumivá vína Itálie jsou Franciacorta, která nese označení DOCG již od roku 1995 a mnozí ji dávají in par se slavnými víny ze Champagne, dále pak Trentodoc, Brachetto d’Acqui a řada dalších, ale o těch si povíme až zase někdy příště.