Anteprima Amarone

Anteprima Amarone

Představení nového ročníku Amarone della Valpolicella a jeho uvedení na trh se konalo jako každoročně koncem ledna v paláci della Gran Guardia ve Veroně pod názvem“Anteprima Amarone – Vintage 2010″.

Spolu se skupinou asi 25 novinářů a vínopsavců, kteří přijeli z celého světa, od Jižní Korey až po Kanadu, jsem již podruhé přijala pozvání Consorzia per la Tutela dei Vini Valpolicella , abych se po dobu pěti dnů zúčastnila konferencí, řízených ochutnávek, prezentací vín a vinařů, což bylo spojeno s návštěvami několika vinařství této malebné oblasti.

VALPOLICELLA – ZÁKLADNÍ INFORMACE

Přehlídka Anteprima Amarone ročníku 2010 ve Veroně. Zóna produkce vín zvaná Valpolicella leží v regionu Benátsko (Veneto) mezi Veronou na jihu a pohořím Monti Lessini na severu a táhne se přes několik údolí od jezera Garda na západě, podél řeky Adiže směrem na východ až k hranicím oblasti Soave. Etymologicky se název Valpolicella přičítá latinsko-řeckému původu a znamená „údolí mnoha sklepů“ ( vallis polys cellae ). Jisté je, že révu vinnou zde pěstovali již Římané a před nimi i staří Řekové – a byli to možná oni, kdo si oblíbili sladkou variantu appassimento vyrobenou ze suchých bobulí, předchůdce dnešního stylu Recioto della Valpolicella. V dobách temného středověku zde vinohradnictví a vinařství prosperovalo nadále, dokonce až do takové míry, že ve 14. století bylo 30-40 % veškeré zemědělské půdy osázeno vinnou révou. Tato dlouhá vinařská tradice vedla v druhé polovině 19. století k založení prvních vinařských družstev a v roce 1924 vzniklo Consorzio per la difesa dei vini tipici della Valpolicella (konsorcium za účelem ochrany typických vín oblasti Valpolicella), předchůdce dnešního konsorcia.

Valpolicella se dělí na dvě části: „Classico“ neboli klasickou, která zahrnuje údolí Marano, Fumane, Negrar a Sant’Ambrogio, a tzv. „generickou“, ležící převážně na východě v údolích Valpantena, Marcellise, Mezzane, Illasi a Tramigna, přičemž označení „Valpolicella Classico“ na etiketě nese přibližně 40 % vín.

JEDINEČNÉ ODRŮDY

Vysychající hrozny odrůdy Corvina Veronese. Pouze autochtonní modré odrůdy jsou povoleny pro výrobu vín Valpolicella. Hlavní tři jsou Corvina Veronese a Corvinone (45 % – 95 %), které dávají vínům tělo a strukturu, a Rondinella (5 % – 30 %), která jim dává aroma a zaoblenost. Další autorizované odrůdy jsou Forsellina, Oseleta, Molinara, Dindarella a celá řada dalších, avšak ty se nepoužívají pro výrobu Amarone.

24. března 2010 byl vínům Amarone a Recioto udělen statut DOCG – Denominazione di Origine Controllata e Garantita (do této doby nesla pouze označení DOC – Denominazione di Origine Controllata ) a vínům Valpolicella Ripasso statut DOC, jež byla do roku 2009 označována jako IGT – Indicazione Geografica Tipica .

VALPOLICELLA – VÍNO MNOHA TVÁŘÍ

Vinice v udolí Marano della Valpolicella. Valpolicella je výhradně červené víno a uvádí se na trh v mnoha stylech, od základního ovocitého, které se může podávat i lehce chlazené jako perfektní doprovod k salátům, pizzám či těstovinám, přes robustnější a kořenitější Superiore a Ripasso, až po unikátní dva styly této oblasti: Recioto a Amarone.

Valpolicella DOC je základní víno této zóny, svěží, snadno pitelné, lehkého až středního těla se svěží kyselinkou. Pokud má původ v jedné z pěti obcí, které spadají do podoblasti „Classico“, bude tento údaj uveden na etiketě.
Valpolicella Superiore DOC je označení pro víno s vyšším procentem alkoholu, vyšším extraktem a nižším obsahem kyselin. Navíc musí zrát minimálně 12 měsíců ve dřevě či v láhvi, než se uvede do oběhu.

Valpolicella Ripasso DOC je styl, který se vyvinul koncem 20. století. Ripasso (což znamená „repassé“ neboli „repasováno“), jehož princip výroby spočívá v tom, že se přes matoliny právě vylisovaného Amarone přečerpá mladá Valpolicella posledního ročníku, která tím získá na plnosti a koncentrovanosti.

Recioto della Valpolicella DOCG , jehož název je odvozen od slova „recie“, což v benátském dialektu znamená „ucho“, podle tvaru dvou malých hrozínků vyčnívajích po obou stranách hlavního hroznu, jejichž bobule mají lepší expozici k slunci a proto se tradičně používají pro vína tohoto stylu. Hrozny se nejprve suší několik měsíců na lískách buď přímo ve vinici nebo v dobře větraných podkrovních půdách ( fruttai ) než prokvasí a vylisují se.

Amarone della Valpolicella DOCG je bezpochyby králem vín tohoto regionu. K jeho výrobě jsou předepsány pouze odrůdy Corvina Veronese, Corvinone a Rondinella (od roku 2003 odrůda Molinara již není povolena). Stejně jako u stylu Recioto, hrozny určené pro Amarone se nejprve suší a v lednu až únoru po sklizni proběhne fermentace pomocí speciálního kmene odolných kvasinek, které prokvasí mošt mnohdy až na více než 15 % alkoholu. Vína Amarone jsou vynikající struktury a komplexnosti, mají dlouhý životní potenciál (mnohdy více než 20 let), úžasnou finesu a eleganci. Minimální obsah alkoholu pro Amarone je stanoven na 14 %, suchý extrakt 28 g/l, přičemž Riserva musí mít 32 g/l, a minimální obsah kyselin je 5 g/l. Amarone della Valpolicella classico DOC 2008 Amarone della Valpolicella classico le origini riserva DOC 2008 víno, které nedávno ocenil on-line magazín Cronache di Gusto jako víno týdne!

Vína Amarone jsou vína, která jsou ve světě vyhledávaná a jejich produkce se zvyšuje geometrickou řadou. Jejich cena je pochopitelně úměrná věhlasu a poměrně vysoká, neboť zvyšující se poptávka vyhání ceny nahoru. Jsou populární zejména v USA (podle deníku Corriere della Sera je president Obama často podává v Bílém domě) a v poslední době se rozšířila přes Rusko až na Dálný Východ. Není divu, že vinařská zóna Valpolicella přitahuje neustále nové investory, kteří zde vysazují vinice a budují velkolepá vinařství specializovaná především na Amarone.